Laiptinių durys ir užraktai. Kokie patvariausi?Reikia keisti laiptinės duris ir/ar užraktą? Kaip juos įvertinti ir išsirinkti? Šie patarimai bus naudingi ir perkantiems naują butą, ir modernizuojantiems daugiabutį.
 
1.jpg 
Kokios laiptinės durys naujame name?

Jeigu perkate naują butą, eidami jo apžiūrėti atkreipkite dėmesį į laiptinės duris ir užraktą. Ar durys tvirtos, ar užraktas ilgaamžis?

„Naujuose daugiabučiuose neteko pastebėti laiptinių durų su gamykloje sumontuotu elektromagnetu. O tai labai svarbu, kaip ir durų medžiaga. Dažniausiai naujų daugiabučių lauko durys yra plastiko arba aliuminio. Jos išvaizdžios, su langeliais, bet nėra labai tvirtos ir ilgaamžės. Jose vietoje elektromagneto naudojami vadinamieji „atleistukai (elektromagnetinės sklendės). Gyventojams įsikėlus į namą, stringančią elektromagnetinę sklendę dažniausiai tenka keisti į elektromagnetą. Tą esame darę ne viename naujame pastate.  Manau, kad sklendės sumontuojamos todėl, kad nedetalizuojamas techninis darbo projektas. Jame dažniausiai nurodoma, kad turi būti telefonspynė ir elektromagnetinis užraktas, o kad tai turėtų būti elektromagnetas - nenurodoma. Tai ne tas pats", - ilgamete patirtimi dalinasi elektroninę apsaugą montuojančios UAB „Apsvidija" vadovas Erlendas Demendžiūnas.

Metalinės durys - tvirtesnės ir su integruotu užraktu

UAB „Apsvidija" vadovo nuomone, ne visi techninių darbo projektų rengėjai žino skirtumą tarp elektromagentinės sklendės ir elektromagneto. Pasirinkus plastikines ar aliuminio konstrukcijos duris, pasirodo, jog jose galima sumontuoti tik elektromagnetinę sklendę. Dažniausiai, vos tik pripažinus pastatą tinkamu eksploatuoti, elektromagnetinės sklendės pradeda strigti, nes turi mechaniškai besidėvinčias dalis, kurioms reikalinga nuolatinė priežiūra. Elektromagnetams priežiūros nereikia, juos, paprastai kalbant,  sumontavai - ir pamiršai.

Be to, labai dažnai plastikinės laiptinių durys net per trumpą laiką praranda standumą dėl susidėvinčių ar išlūžtančių vyrių. Tuomet durų apačia ima liesti slenkstį, jos savaime, pritraukėjo pagalba nebeužsidaro ir lieka nerakinamos.

Projektuotojai pagalvoja apie durų dizainą, šilumines savybes, tačiau, arba nežino, arba nesugeba išreikalauti, kad patikimas durų užraktas turėtų būti ne elektromagnetinė sklendė, o elektromagnetas. Be to, plastikinių ar aliuminio konstrukcijos durų gamintojai nėra sukūrę technologijos elektromagnetui įmontuoti į duris gamykloje, todėl jose montuojami „atleistukai". Tuo tarpu metalinėse duryse elektromagnetą sumontuoti nesudėtinga.
 
Daugiau
Spausdinti

ELEKTRONINIAI UŽRAKTAI. METALINĖS LAIPTINIŲ DURYS


  durys


Besirūpindami savo būstu, buitimi, vis daugiau laiko skiriame ir mus supančiai aplinkai. Daugiabučių namų laiptinės betarpiškai susiję su bendru būsto jaukumu - norisi, kad daugiabučio laiptinė būtų tvarkinga Pradėkime nuo laiptinės durų – kad jos būtų išvaizdžios, saugios - visuomet užrakintos, per duris žiemą neprarastume brangios laiptinės šilumos.Kasmet vis daugėja užrakintų laiptinių, tvarkingomis durimis ir įrengtais telefoniais pasikalbėjimo įreginiais. Durys – metalinės, tvirtos ir išvaizdžios, prie įėjimo – elektroninis iškvietimo/pokalbio skydelis. Laiptinė visuomet užrakinta, neprišiukšlinta, saugi, šiltesnė.Jau praeityje metas, kuomet pažinojome tik sovietmečiu įrengtas telefoninių užrakto sistemas – visi statomi daugiabučiai namai tuomet privalėjo turėti įrengtą telefonspynę. Tačiau sovietinės telefonspynės tarnaudavo neilgai – gesdavo tiek pati elektronika, tiek elektromagnetiniai durų užraktai.Dabartinės skaitmeninės telefonspynės ir elektromagnetiniai užraktai veikia itin patikimai, net jeigu sumontuojami ant esamų durų. Jei įrengiant naują telefonspynę kartu keičiamos ir laiptinės durys į metalines - visumoje sistemos funkcionavimas tampa nepriekaištingas. Patogu yra tai, jog gyventojams nereikia nešiotis rakto nuo užrakintų laiptinės durų - jos atrakinamos surinkus iškvietimo skydelyje individualiai kiekvienam butui priskirtą kodą arba prie skaitytuvo priglaudus elektroninį raktą – tabletėlę.

Daugiau
Spausdinti

UAB APSVIDIJA SIEKIAI ATEIČIAI (VIZIJA)Šiandien su šypsena prisimename, kokias projektavome savo pirmąsias metalines duris. Visiškai nekreipėme dėmesio į durų išvaizdą, svarbiausiai tvirtos!. Sovietmečio paveldas – kam daryti gražiai, jeigu vis tiek netrukus duris apibraižys, apteplios – buvo labai gajus. Pirmosios durys buvo be langelių, daugumoje tik nugruntuotos, be atsparaus ir gražaus dažymo ar kitokios estetinės apdailos. Žmonės jau išmoko tausoti bendrą turtą, vandalizmo atvejai tampa vis retesni, todėl šio metu gaminame išvaizdžias metalines laiptinių duris, su langeliu, kad nerūdytų, padengtas atsparia, neteplia dažų danga, slenksčio apvadais iš nerūdijančio plieno, neleidžiančius susidėvėti slenksčio dažams.
 
Naujos statybos daugiabučiuose namuose statybos rangovai pagrindinį dėmesį skiria durų išvaizdai, jas gamina iš plastiko arba aliuminės konstrukcijos, su įmantriausių formų langeliais. Plastiko ar aliuminio durų konstrukcijos neleidžia be papildomų sąnaudų gamykliškai montuoti elektromagnetus, todėl tokios konstrukcijos duryse sumontuojami neilgaamžiai elektromagnetiniai užraktai, vadinamosios elektromagnetinės sklendės – atleistukai, su mechaniškai besidėvinčiiomis dalimis, reikalaujančiomis pastovios priežiūros. Esame ir būsime atviri gamykliškam elektromagnetų sumontavimui, lauksime iniciatyvos iš plastikinių ir aliumininių durų ar netgi durų profilių gamintojų šiuo klausimu. Kokia nauda iš išvaizdžių naujų daugiabučių laiptinių durų, jeigu dar nespėjus įsikelti visiems naujakuriams, tampa būtina vietoje elektromagnetinių sklendžių/atleistukų atviruoju būdu, montuoti elektromagnetus, atsiskiriančius nuo bendro durų vaizdo?
 
Įvertinant laiptinių durų, telefonspynės sistemų su elektromagnetiniais užraktais patikimumą, ilgaamžiškumą, tvirtumą, estetiškumą, ekonomiškumą, visuomet laikysimės optimalios pozicijos suderinamumui tarp visų šių išvardintų savybių.  Pasekoje patikimai veikiančio elektromagnetinio užrakto su telefonspynės sistema atsiranda žymiai didesnė galimybė daugiabučių namų bendrijoms išlaikyti laiptines saugiomis, šiltomis, švariomis, motyvuoti gyventojus, tausoti bendrą turtą.
 
Bendrai tai visų mūsų sėkmės rezultatas – kad atlikti darbai būtų ilgalaikiški, kad galėtume priduoti atliktus darbus ir ... pamiršti. Tiek mes, tiek Užsakovai! Siekiame lyderiaujančios pozicijos, vykdant šiuos darbus Kauno apskrityje!

 
Spausdinti

© 2006 - 2017 UAB “APSVIDIJA” . Visos teisės saugomos info@apsvidija.lt